Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Rehabilitacja 25 plus”: ostatni moment na złożenie wniosku

„Rehabilitacja 25 plus”: ostatni moment na złożenie wniosku fotolia.pl

Tylko do 5 sierpnia można składać wnioski do programu PFRON „Rehabilitacja 25 plus”, w ramach którego można uzyskać 2,5 tys. zł dofinansowania miesięcznego na jednego beneficjenta. Nabór dotyczy roku szkolnego 2020/2021, trwającego od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Ideą programu „Rehabilitacja 25 plus” są działania edukacyjne i rewalidacyjno-wychowawcze oraz codzienna praca z młodymi ludźmi, które mają pomóc im w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznych. Chodzi również o przygotowanie młodych osób do podjęcia aktywności zawodowej.

Program adresowany jest do placówek edukacyjnych działających na podstawie ustawy z dn. 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, w tym min. Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych, czy Ośrodków Rewalidacyjno-Wychowawczych. Uczestnikami programu są niezatrudnione dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności np. środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej.

Stawka osobowa przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie wyniesie w tym roku 2 500 zł.

Wnioski na nowy rok szkolny składać można w oddziale PFRON właściwym ze względu na siedzibę placówki. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć projekt planu udzielanego wsparcia określający:

  • zakres świadczonych usług i ich wymiar godzinowy,
  • planowaną liczbę beneficjentów programu mających zostać objętych wsparciem,
  • propozycje dotyczące zaangażowania zasobów kadrowych, z wyszczególnieniem liczby stanowisk i wymaganych kwalifikacji pracowników,
  • zestawienie obejmujące roczne koszty związane z planowanym wsparciem, w rozbiciu na koszty bieżące i inwestycyjne.

Do realizacji pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus” w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiły 73 podmioty, obejmując wsparciem 505 osób niepełnosprawnych, w 77 placówkach.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie tutaj.

Źródło: MRPiPS

Pon., 3 Sp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska