Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O interwencji kryzysowej w czasach nadzwyczajnych. Odbyła się konferencja online

O interwencji kryzysowej w czasach nadzwyczajnych. Odbyła się konferencja online fotolia.pl

30 czerwca odbyła się konferencja, której organizatorami był Związek Powiatów Polskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach oraz  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. Tematem była Interwencja kryzysowa w stanach nadzwyczajnych. Służby i spektrum działania.

Konferencja dedykowana była głównie kierownikom i pracownikom Ośrodków Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Podczas konferencji uczestnicy zapoznali się z dobrymi modelami interwencji kryzysowej stanowiącymi skuteczną pomoc w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Omówione zostały kwestie działania służb społecznych w sytuacji kryzysowej na podstawie doświadczeń Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. Przedstawiony został również przegląd badań polskich i zagranicznych obrazujący nastroje społeczne w okresie kryzysu gospodarczego oraz sytuacjach nadzwyczajnych. Kolejnym z tematów było omówienie interwencji kryzysowej wobec katastrof i klęsk żywiołowych. Na zakończenie uczestnicy zapoznani zostali z pomysłami legislacyjnymi Związku Powiatów Polskich dotyczącymi kierunku w jakim powinna rozwijać się interwencja kryzysowa.

Udział w konferencji był bezpłatny, wzięło w niej udział ponad 100 osób.

Pt., 3 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn