Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS-ów

Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS-ów fotolia.pl

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedział przekazanie ponad 326 mln zł ze środków Krajowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze mają trafić do Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej i służyć wsparciem dla domów pomocy społecznej, które znalazły się w trudnej sytuacji w czasie pandemii koronawirusa.

Z przekazanej puli pieniędzy, 175 mln trafi do pracowników DPS-ów w ramach dodatkowych wynagrodzeń. Środki mają być dystrybuowane przez ROPS w formie grantów dla domów pomocy społecznej. Placówki będą zatem wnioskować o nie bezpośrednio do Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej.

Z puli 326 mln zł aż 175 mln zł przeznaczone zostanie na dodatki dla pracowników placówek przez okres 3 miesięcy. Wsparciem objętych zostanie ponad 41 tys. pracowników. Miesięczny dodatek dla jednego pracownika (zatrudnionego w wymiarze pełnego etatu) zaplanowano w wysokości 1 450 zł miesięcznie.

Pozostałe 151 mln zł przeznaczone zostanie m.in. na zakup testów, maseczek, kombinezonów czy organizację miejsc wytchnieniowych dla pracowników. To jednak nie koniec. Dzięki ustaleniu przez resort rodziny oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej szybkiej ścieżki zmian w budżetach projektów już realizowanych przez ROPS, 51 mln zł w ramach tych projektów przeznaczono już na działania niwelujące skutki COVID-19 w placówkach całodobowej opieki.

Źródło: MRPiPS

Pt., 3 Lp. 2020 1 Komentarz Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn

Komentarze

anna
+6 # anna 2020-07-16 06:34
A niby kiedy te pieniadze maja byc?
| | |