Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program 500+: w tym roku nie trzeba składać wniosków

Program 500+: w tym roku nie trzeba składać wniosków fotolia.pl

W tym roku rodzice mogą być spokojni. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że wnioski o przyznanie pieniędzy z programu Rodzina 500+ złożone w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznawane do końca maja 2021 roku. Oznacza to, że w tym roku nie jest konieczne nowe złożenie wniosku.

Dotychczas nabór wniosków o świadczenia wychowawcze 500+ rozpoczynał się 1 lipca. W tym roku nastąpiła jednak zmiana. Pieniądze będą przyznawane do 31 maja 2021 roku w oparciu o wnioski złożone już rok temu.

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Według informacji resortu, od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie „Rodzina 500+”, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. 

Źródło: MRPiPS

Czw., 25 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn