Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

250 mln zł na DPS i ZOL

250 mln zł na DPS i ZOL fotolia.pl

250 ml zł – tyle zostanie przeznaczonych z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Program ma zapewnić większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów w czasie epidemii Koronawirusa.

Zgodnie z założeniami projektu, środki te zostaną przeznaczone na: dodatki do wynagrodzeń, zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji. Dodatki będą rekompensatą dla personelu bezpośrednio zaangażowanego w opiekę nad pacjentami za to, aby mogli oni wykonywać pracę w jednym miejscu.

Pieniądze z programu mogą uzyskać wszystkie podmioty świadczące usługi w trybie stacjonarnym. W przypadku hospicjów, zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych pracownicy muszą zobowiązać się do pracy w jednym podmiocie. Inaczej będzie w domach pomocy społecznej, gdzie takie deklaracje będą musieli złożyć jedynie ratownicy i pielęgniarki.

Projekt przewiduje też możliwość wdrożenia modeli systemów pracy. Decyzja o ich zastosowaniu należeć będzie do kierowników podmiotów, które przystąpią do projektu.

Projekt POWER potrwa do końca 2020 r. a pieniądze będą wypłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Źródło: MZ

Czw., 18 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek