Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Usługi indywidualnego transportu door-to-door i poprawa dostępności architektonicznej – rusza konkurs grantowy dla jst

Usługi indywidualnego transportu door-to-door i poprawa dostępności architektonicznej – rusza konkurs grantowy dla jst fotolia.pl

Już w czerwcu jednostki samorządu terytorialnego będą mogły wziąć udział w ogólnopolskim konkursie grantowym. Konkurs odbędzie się w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, prowadzonego przez PFRON, a współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W wielu gminach i powiatach wciąż wiele osób potrzebuje wsparcia w zakresie mobilności. Problem ten widoczny jest zwłaszcza na terenach wiejskich, w których brakuje indywidualnego transportu dla mieszkańców, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie, m.in. dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Właśnie dlatego celem powyższego projektu jest wprowadzenie usługi transportu w formule od drzwi do drzwi dla osób potrzebujących wsparcia. Na ten cel jednostki samorządu terytorialnego otrzymają granty przyznane im w konkursie.

Działania te ułatwią integrację społeczno-zawodową osobom z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności.

W ramach konkursu zostaną dofinansowane projekty  (około 150) w których zaplanowano realizację usług door-to-door, a także projekty obejmujące zarówno sfinansowanie usług door-to-door jak i dostosowań architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Zakończenie realizacji projektów finansowanych z grantów zaplanowano na rok 2022.

W kolejnym etapie projektu przeprowadzona zostanie ewaluacja. Zbadana zostanie efektywność wdrażanego systemu usług door-to-door i wpływ podjętych w projekcie działań na aktywizację społeczno-zawodową osób o ograniczonej mobilności.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się tutaj.

Pt., 12 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn