Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

542 gminy będą realizowały dodatkowe usługi opiekuńcze dla seniorów

542 gminy będą realizowały dodatkowe usługi opiekuńcze dla seniorów fotolia.pl

22,4 mln zł na świadczenie usług opiekuńczych dla prawie 6 500 osób starszych w blisko 550 gminach – tak w wyglądać będzie program „Opieka 75+” edycja 2020.

Program „Opieka 75+” to większa dostępność usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla seniorów powyżej 75. roku życia z małych gmin do 60 tys. mieszkańców – zarówno samotnych, jak i żyjących w rodzinach.

Realizacja tych usług jest obowiązkiem zadaniem własnym gminy. Program „Opieka 75+” powstał po to, by wspierać gminy w tych ważnych i potrzebnych działaniach. Osób starszych w Polsce z roku na rok przybywa, a zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze stale rośnie. Gminy, które przystąpiły do realizacji programu, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 50 proc. kosztów zadania.

W zeszłym roku deklarację przystąpienia do programu zgłosiło 427 gmin z usługami dla ok. 3,5 tys. osób, a zgłoszone zapotrzebowanie wyniosło ponad 12 mln zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało zapotrzebowanie na środki finansowe zgłoszone przez samorządy do Wojewodów w ramach tegorocznej edycji programu.

Źródło: MRPiPS

Czw., 26 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek