Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kraków: MOPS dostarczy zakupy seniorom i dorosłym osobom z niepełnosprawnościami

Kraków: MOPS dostarczy zakupy seniorom i dorosłym osobom z niepełnosprawnościami fotolia.pl

„Zakupy dla seniora” – to usługa, którą uruchamia krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W czasie trwania epidemii koronawirusa mieszkańcy Krakowa w wieku powyżej 60 lat, mieszkający samotnie, z drugą osobą starszą bądź z osobą z niepełnosprawnością, mogą liczyć na dostarczenie zakupów do mieszkania. O tego rodzaju usługę mogą ubiegać się też dorosłe osoby z niepełnosprawnością, które mieszkają same.

Akcja służy temu, by skłonić seniorów do pozostania w domach w czasie trwania epidemii i pomóc im w tym ciężkim okresie. Pracownicy MOPS-u w Krakowie zaopatrzą osoby potrzebujące w żywność, środki higieniczne oraz środki czystości.

Koszt zakupów pokrywa osoba zainteresowana, jednak koszt zakupów nie powinien przekraczać 150 zł – takie ograniczenie kupowanego asortymentu pozwoli pomóc jak największej liczbie osób.

Z usługi można skorzystać raz w tygodniu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem: 887 202 948 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zakupy będą dostarczane od godziny 8.00 w dni robocze w następnym dniu po zgłoszeniu.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Ponadto osoba zostanie poproszona o podanie numeru PESEL – w celu weryfikacji wieku oraz braku możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny.

Źródło: Miasto Kraków

Czw., 19 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn