Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatne taksówki i mycie okien dla seniorów

Bezpłatne taksówki i mycie okien dla seniorów fotolia.pl

W Poznaniu w 2019 r. uruchomiono program „Viva Senior”. Program to szeroka oferta usług dla osób starszych z Poznania. W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyła się „Taksówka dla seniora”, czyli bezpłatne przejazdy tą formą komunikacji dla osób mających problemy z poruszaniem się- wykonano aż 13, 4 tys. kursów.

Poznaniacy chętnie korzystali również z bezpłatnych usług podologicznych (zabiegi pielęgnacyjno-medyczne dla stóp np. obcinanie paznokci, usuwanie zrogowaciałego naskórka, zabiegi na wrastające paznokcie itd.). W 2019 r. wykonano 3,6 tys. usług tego typu.

Cały czas popularne jest Pudełko Życia, czyli plastikowe przeźroczyste pudełko zawierające w środku kartę na której znajdują się wszystkie niezbędne dane, które w sytuacji zagrożenia mogą być przydatne do przeprowadzenia skutecznej akcji ratunkowej. W zeszłym roku wydano 3,8 tys. pudełek. Popularnością cieszy się również Karta Seniora-Poznańska Złota Karta (w 2019 r. wydano 10 tys. kart). Karta ta to pakiet zniżek do różnych atrakcji znajdujących się na terenie Poznania i poza nim.

Rośnie zapotrzebowanie na "Złotą Rączkę dla seniora", czyli bezpłatne drobne naprawy, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy. W 2019 roku wykonano ponad 2,3 tys. usług, o 451 więcej, niż rok wcześniej.

Coraz częściej starsi poznaniacy korzystają również z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz z "Książki dla seniora”, czyli wypożyczaniu książek z  bezpłatnym dowozem do domu.

Zainteresowaniem cieszyły się również: bezpłatne mycie okien dla osób w wieku 80+, z którego skorzystało z niego 438 osób oraz  usługa porządkowania nagrobków osób bliskich, którą zamówiło 147 seniorów, a z możliwości transportu na terenie miejskich cmentarzy - 90.

Wszystkie usługi w ramach pakietu Poznań Viva Senior będą kontynuowane w 2020 roku.

Źródło: www.poznan.pl

Pt., 31 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek