Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ferie w Krakowie: bezpłatne zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Ferie w Krakowie: bezpłatne zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami fotolia.pl

Przed nami aż dwa tygodnie przerwy od szkolnych obowiązków. Wiele dzieci ferie spędzi w mieście. Jak w ciekawy sposób zagospodarować im czas? Kraków przygotował specjalną ofertę dla dzieci z niepełnosprawnościami. Oprócz profesjonalnej opieki będzie można skorzystać z zajęć sportowych, plastyczno-ceramicznych, warsztatów dziennikarskich, kulinarnych czy muzycznych. Na dzieci czekają też wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu.

„Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” to miejski projekt mający na celu zorganizowanie czasu wolnego od szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wakacyjna edycja akcji spotkała się w dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad sto dzieci z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami. Zorganizowane zajęcia to nie tylko ciekawy czas dla dzieci, ale też chwila wytchnienia i pomoc dla rodziców i opiekunów.

Zimowa akcja zajęć dla dzieci skierowana jest do dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które są w stanie wziąć w nich udział bez obecności rodzina czy opiekuna.

Zabawa dla dzieci podzielona jest na dwa turnusy:

  •        I turnus: 27–31 stycznia, w godzinach: 8.00–16.00
  •        II turnus: 3–7 lutego,w godzinach: 8.00–16.00.

„Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” będzie się odbywać w  Kärcher Hali Cracovii – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy ruszają 13 stycznia. Swój udział można zgłosić na dwa sposoby: telefonicznie: 609 915 005 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

Źródło: Miasto Kraków

Pt., 10 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska