Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zimowa „wymiana ciepła” ruszyła w Gdańsku. Ciepła odzież czeka na potrzebujących

Zimowa „wymiana ciepła” ruszyła w Gdańsku. Ciepła odzież czeka na potrzebujących fotolia.pl

Wychłodzenie organizmu zimą jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Niestety nie każdy jest w stanie zaopatrzyć się w ciepłą odzież w czasie chłodnych dni. Sposobem na walkę z tym problemem są akcje „wymiany ciepła”, które odbywają się w wielu polskich miastach. Taka wymiana ruszyła właśnie w Gdańsku.

„Wymiana ciepła” odbywa się od kilku lat. W tym roku po praz pierwszy specjalne wieszaki na odzież pojawiły się w Gdańsku z inicjatywy pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Na czym polega akcja? Każdy, kto posiada ciepłe ubrania, z których nie korzysta, bądź którymi chce się podzielić z innymi, może je przynieść i pozostawić na specjalnym wieszaku. W przygotowanym do tego celu namiocie można zostawiać kurtki, swetry, polary, koce, czapki czy rękawiczki. Namiot będzie funkcjonował do końca zimy. Osoby potrzebujące mogą w każdej chwili przyjść do namiotu i zabrać odzież, która pomoże im przetrwać chłodniejsze dni. Hasło akcji brzmi: „Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku!”.

Punkt „wymiany ciepła” w Gdańsku znajduje się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ulicy Augustyńskiego 1. Specjalny namiot i wieszaki funkcjonują od 8 stycznia 2020 roku.

Źródło: Miasto Gdańsk

Pt., 10 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn