Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Raport z konsultacji Zielonej księgi fundacji rodzinnej

Raport z konsultacji Zielonej księgi fundacji rodzinnej fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju przekazało raport z konsultacji Zielonej księgi fundacji rodzinnej. W konsultacjach tej publikacji, przeprowadzonych jesienią 2019 r., wzięło udział 34 podmioty (przedsiębiorcy, organizacje przedsiębiorców, kancelarie prawne, a także Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

Stanowiska wyrażone w ramach konsultacji pozwalają przyjąć, że fundacja rodzinna powinna zostać wprowadzona do polskiego prawa. W Raporcie prezentowane są główne postulaty uczestników konsultacji oraz wnioski wynikające z analizy przesłanych opinii.

Dzięki konsultacjom udało się także zidentyfikować najważniejsze oczekiwania przedsiębiorców, którzy wzięli w nich udział.

Uczestnicy konsultacji podnieśli wiele kluczowych argumentów związanych z istotą rozwiązań dla fundacji rodzinnej, na bazie których Ministerstwo Rozwoju będzie kontynuowało prace nad opracowaniem projektu ustawy.

Niektóre z kwestii szczegółowych wymagają  dalszych analiz i dyskusji, dlatego ministerstwo zachęca do aktywnego udziału w dalszych pracach legislacyjnych. W tym celu zaprasza wszystkich zainteresowanych projektem fundacji rodzinnej do udziału w konferencji, poświęconej kluczowym aspektom tej instytucji, które stanowią największe wyzwania, w szczególności aspekty podatkowe i spadkowe.

Konferencja odbędzie się 24 stycznia 2020 r., w godz. 10:00-16:00, w gmachu Ministerstwa Rozwoju przy Placu Trzech Krzyży 3/5 (parter, sale A, B, C).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia do udziału w Konferencji należy dokonać najpóźniej do dnia 17 stycznia 2020 r. oraz delegowania nie więcej niż dwóch przedstawicieli.

Zgłoszenia udziału w Konferencji można wysłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Raport w załączeniu.

Źródło: MR

Pt., 27 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska