Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pracodawco! W Toruniu ruszył nabór wniosków o organizację stażu

Pracodawco! W Toruniu ruszył nabór wniosków o organizację stażu fotolia.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Toruniu rozpoczął nabór wniosków o organizację stażu w ramach projektu Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w Toruniu. Dokumenty można składać do 31 grudnia 2019 roku.

Staże będą trwały od 6 miesięcy. Przewidziana liczba miejsc to 50. W ogłoszonym naborze mogą wziąć udział:

  • pracodawcy: wywiązujący się ze zobowiązań, wynikających z wcześniej zawartych umów o zatrudnienie subsydiowane, deklarujący możliwość i gotowość zatrudnienia osoby bezrobotnej po zakończeniu stażu na podstawie jednej umowy o pracę na  minimum pół etatu, zawartej i obowiązującej nieprzerwanie przez okres co najmniej 3 miesięcy na tym samym stanowisku, na którym odbywała staż.
  • bezrobotni, zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia, zakwalifikowane do jednej z dwóch grup: osób powyżej 50. roku życia oraz osób powyżej 30. roku życia z niepełnosprawnością,

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności wpływu oraz przyjętych kryteriów. Preferowanymi formami stażu będzie przyjęcie osób bezrobotnych na stanowiskach: pracownik biurowy z wykształceniem średnim oraz pracownik fizyczny, z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych potencjalnych kandydatów.

Wnioski, które należy wypełnić, można pobrać ze strony internetowej urzędu, a także w jego siedzibie - pokój nr 28 (II piętro).

Należy pamiętać, że pracodawca jest zobowiązany do skierowania wybranego bezrobotnego na wstępne badania lekarskie na swój koszt, przed dopuszczeniem do wykonywania pracy w ramach stażu.

Wnioski przyjmowane będą w Kancelarii Urzędu Pracy – stanowisko A (parter) do 31 grudnia 2019 r. do godziny 12.00. Telefon kontaktowy: 56 65 80 234.

Źródło: Miasto Toruń

Pt., 20 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn