Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Senior+” edycja 2020

Program „Senior+” edycja 2020 fotolia.pl

Trwa nabór ofert do nowej edycji wieloletniego programu „Senior+” realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rok 2020.

Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Program zakłada prowadzenie Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”, w których osoby starsze (nieaktywne zawodowo w wieku powyżej 60. roku życia) mają okazję do spędzenia czasu w miłym towarzystwie, korzystając przy tym z szerokiej oferty zajęć kulturalnych czy sportowych, usług rehabilitacyjnych, a także otrzymania ciepłych posiłków i pomocy w wykonywaniu codziennych czynności.

Z programu mogą skorzystać jednostki samorządu terytorialnego, które mogą starać o dotację na utworzenie na swoich terenach Dziennych Domów lub Klubów „Senior+”, albo o dofinansowanie na bieżącą działalność już istniejących placówek. Na realizację zadań przewidziano 80 mln zł.

Samorządy na utworzenie Dziennych Domów mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 300 tys. zł, w przypadku Klubów jest to kwota na poziomie do 150 tys. zł. Na funkcjonowanie istniejących już placówek samorządy mogą otrzymać dotacje w wysokości do 300 zł miesięcznie w przypadku Dziennych Domów i do 200 miesięcznie w przypadku Klubów.

Zgłoszenia do programu należy dokonać  do 7 stycznia 2020 roku, do godziny 16. Informacja na temat sposobu składania ofert znajduje się na stronie Senior.gov.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 lutego 2020 roku.

Źródło: MRPiPS 

Pt., 13 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek