Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ty też możesz spełnić marzenie – ruszyła XIX edycja Szlachetnej Paczki!

Ty też możesz spełnić marzenie – ruszyła XIX edycja Szlachetnej Paczki! fotolia.pl

XIX edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęta! Już teraz możesz pomóc rodzinom w potrzebie.

W sobotę 16 listopada otwarto bazę rodzin, które czekają na pomoc. Dzięki wolontariuszom do internetowej bazy trafiają historie potrzebujących z całej Polski. Przez najbliższe trzy tygodnie każdy może wybrać z niej rodzinę, której chce pomóc. By zostać darczyńcą wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować Paczkę.

W dniach 7-8 grudnia podczas Weekendu Cudów wolontariusze ponownie odwiedzą tysiące rodzin w całym kraju, wręczając im przygotowane przez darczyńców paczki, a wraz z nimi – impuls do zmiany. Aby to mogło się wydarzyć – wszystkie rodziny muszą znaleźć swoich darczyńców.

Pierwsze historie potrzebujących trafiły na stronę www.szlachetnapaczka.pl w sobotę 16 listopada o godzinie 8:00. Mimo tak wczesnej pory, wystarczyła godzina, by darczyńcy wybrali prawie 1000 rodzin! Do bazy wciąż trafiają nowe, poruszające historie – każdego dnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odbywają około 1000 spotkań z rodzinami z całej Polski. Paczka chce dotrzeć do nowych miejsc i pomóc tym, którzy zmagają się z biedą w odosobnieniu, po cichu, z dala od wzroku drugiego człowieka. Dlatego w tym roku utworzono 112 nowych rejonów Szlachetnej Paczki w najdalszych zakątkach kraju. Do momentu otwarcia bazy wolontariuszom udało się odwiedzić prawie 14 tys. rodzin z 633 lokalizacji.

Przez ostatnich kilka tygodni wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny dotknięte różnie pojmowaną biedą. Pytają o ich sytuację, najpilniejsze potrzeby oraz marzenia. Szlachetna Paczka łączy – jedną paczkę przygotowuje zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu osób. – Wiem, że niektórzy mają w życiu o wiele mniej szczęścia niż ja. Uważam, że własnym szczęściem należy się dzielić i próbować pomagać tym, którzy mają w życiu gorzej. Też kiedyś mogę być w takiej sytuacji i chciałabym, by wtedy ktoś mi pomógł – tłumaczy jeden z darczyńców Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

By wyjść z zaklętego kręgu biedy, rodziny objęte programem potrzebują nie tylko wsparcia materialnego, ale także uwagi i zainteresowania drugiego człowieka. Dzięki Szlachetnej Paczce Ci, którzy czują się wykluczeni, mogą doświadczyć czegoś bezcennego – pewności, że jest ktoś, kto w nich wierzy. Właśnie te spotkania, uściski dłoni i słowa otuchy stają się impulsem do zmiany i odzyskania nadziei na wyjście z trudnej sytuacji.

Jak co roku wolontariusze, darczyńcy i sympatycy Szlachetnej Paczki wyszli na ulice wszystkich wojewódzkich miast w Polsce, by wspólnie świętować otwarcie nowej bazy rodzin. W sercu Szlachetnej Paczki, w Krakowie, pochód ruszył spod Teatru Słowackiego, przez ulicę Floriańską, aż do Rynku Głównego i placu pod Wawelem. Marsze są okazją do spotkań i zakomunikowania Polakom, na czym polega Szlachetna Paczka.

Tysiące rodzin nadal potrzebuje pomocy. Pomyśl o tych, którym zabrakło szczęścia – możesz im pomóc. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz swoją rodzinę.

Źródło: www.szlachetnapaczka.pl/

Pt., 22 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska