Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” – bezpłatne warsztaty w Sopocie

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” – bezpłatne warsztaty w Sopocie fotolia.pl

Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” odbywa się w listopadzie na całym świecie. Jej celem jest ochrona prawa dzieci i młodzieży do bezpieczeństwa i godności, a także budowanie świadomości świata bez przemocy. Do akcji przyłączył się też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie i zaprasza na bezpłatne warsztaty „Rozmawiam, więc chronię” dla rodziców oraz „Być partnerem” – warsztat rozwojowy dla mężczyzn.

Kampania zainicjowana została w 2011 r. przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF). W Polsce działania kampanii koordynuje fundacja po DRUGIE. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Kampania odbywa się w listopadzie, bowiem to właśnie 19 listopada przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, a dzień później Międzynarodowy Dzień Praw dziecka. 

Warsztaty odbędą się w Sali Konferencyjnej sopockiego MOPS przy al. Niepodległości 759 a. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 58 550 14 14.

Warsztat „Rozmawiam, więc chronię” odbędzie się 14 listopada, w godz. 16.30-19.30. Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcieliby w umiejętny sposób rozmawiać ze swoim dzieckiem na temat ewentualnych zagrożeń. To też wskazanie, w jaki sposób nauczyć dziecko wyznaczania granic prywatności. W czasie warsztatu poruszone zostaną następujące tematy:

  • wzmacnianie u dziecka świadomości własnych odczuć, zaufania do nich i możliwości komunikowania tego otoczeniu,
  • prawo dziecka do mówienia „nie” i respektowania tego przez rodzica,
  • ćwiczenia dotyczące rozpoznawania przez dziecko „dobrych i złych tajemnic”,
  • prawa dziecka do decydowania o swoim ciele oraz szczególnego chronienia intymnych części ciała.

Warsztat rozwojowy dla mężczyzn „Być partnerem” – odbędzie się 5 grudnia, w godz. 16.30-19.30

Warsztat pomoże odpowiedzieć na tak istotne pytanie, jak być mężczyzną we współczesnym świecie. Jak być mężem, partnerem, ojcem, spełniać się zawodowo i jednocześnie budować satysfakcjonujące i bezpieczne relacje? Jak konstruktywnie prowadzić konflikty w rodzinie? Jak być uważnym na granice i nie dopuszczać do nadużyć oraz jaka jest odpowiedzialność mężczyzn za zjawisko przemocy? Warsztat będzie miał formę swobodnego warsztatu i dyskusji.

Pt., 8 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn