Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Dobre wsparcie" – Polski innowacyjny projekt doceniony przez Komisję Europejską

fotolia.pl

Innowacyjny projekt pn. „Dobre Wsparcie” zwyciężył w konkursie Regio Stars Awards 2019 w kategorii zwalczania nierówności i ubóstwa w Unii Europejskiej, a jego celem jest zwiększenie dostępności usług społecznych.

"Dobre wsparcie" jest to projekt skierowany do osób niesamodzielnych (starszych lub z niepełnosprawnościami) oferujący system lokalnych usług społecznych. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie, każdy może w łatwy i szybki sposób zgłosić swoją potrzebę pomocy.

Pomysłodawcą programu „Dobre Wsparcie” jest Fundacja Nauka dla Środowiska związana z Politechniką Koszalińską. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Partnerem realizującym program są: Zachodniopomorski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie dla mieszkańców, którzy podpiszą porozumienie z operatorem programu. Wsparciem ma zostać objętych łącznie 600 osób z województwa zachodniopomorskiego.

Regio Stars to nagrody przyznawane w Europie za najbardziej innowacyjne projekty regionalne. W tegorocznej edycji konkursu napłynęło 199 zgłoszeń, z których wyłoniono 24 finalistów. Unijne projekty zostały nagrodzone w pięciu kategoriach: wspieranie transformacji cyfrowej, zapewnienie obszarom zielonym i rzekom miejsca w krajobrazie miejskim, zwalczanie nierówności i ubóstwa, budowanie miast odpornych na zmianę klimatu oraz modernizacja służby zdrowia.

Źródło: MIiR

Pt., 11 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska