Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PFRON przekazał kolejne mikrobusy dla powiatu ostrowskiego

PFRON przekazał kolejne mikrobusy dla powiatu ostrowskiego fotolia.pl

Podopieczni domów pomocy społecznej w Psarach i Ostrowie Wielkopolskim a także podopieczni warsztatów terapii zajęciowej w Odolanowie i Przygodzicach z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim otrzymają nowe mikrobusy, które pomogą im w poruszaniu się na codzienne zajęcia. Dofinansowanie przekazane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło ponad 320 tys. zł.

Uroczystość przekazania symbolicznych czeków na zakup mikrobusów odbyła się 7 października br. w powiatowym Domu Pomocy Społecznej im. s. Marii Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim. Prezes Zarządu PFRON, Magdalena Maląg podkreślała niebagatelną rolę nowych środków transportu w codziennym przemieszczaniu się podopiecznych. Jak podkreśliła, „taka kompleksowa pomoc daje prawdziwą szansę na lepszą przyszłość”.

„Program wyrównywania różnic między regionami III” prowadzony przez PFRON działa w powiecie ostrowskim bardzo prężnie. W 2019 roku przekazano już prawie 420 tys. zł. na ten cel. Natomiast w całym województwie wielkopolskim w tym roku udało się dofinansować już zakup 31 mikrobusów i 3 autobusów przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powiat ostrowski z sukcesem realizuje także program „Aktywny samorząd”. Od 2016 roku niepełnosprawni mieszkańcy powiatu ostrowskiego otrzymali od PFRON 42 mln zł. Z powyższych środków skorzystało między innymi 210 pracodawców, zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

Pt., 11 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn