Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak odpowiednio pomóc seniorom? Przed nami konferencja Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny

Jak odpowiednio pomóc seniorom? Przed nami konferencja Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny fotolia.pl

Starzejące się społeczeństwo – w tym także polskie – wymaga od nas wszystkich odpowiedniego przygotowania i reagowania w różnych sytuacjach. Również koszty świadczeń zdrowotnych związanych z leczeniem, rehabilitacją jak i opieką nad osobami niesamodzielnymi będzie rósł w olbrzymim tempie, proporcjonalnie do zwiększającej się liczby osób w wieku senioralnym. 

Bardzo ważnym zagadnieniem, na które należy zwrócić uwagę są upadki, które przytrafiają się osobom starszym. W Polsce następstwa upadków to najczęstsza przyczyna hospitalizacji seniorów, a w grupie powyżej 65 roku życia – najczęstsza przyczyna śmierci. Jak wskazuje Narodowy Instytut Geriatrii, 10 % seniorów umiera w dwa miesiące po upadku, którego skutkiem było złamanie kości udowej, od 14 do 36 % – w  trakcie roku po takim wypadku.

Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest, by promować zdrowy i aktywny tryb życia a także profilaktykę urazów wśród seniorów.

Działania muszą być jednak podejmowane dwutorowo – niezwykle potrzebna jest edukacji zarówno samych seniorów, jak i ich opiekunów i osoby z ich najbliższego otoczenia. Niejednokrotnie to właśnie od osób bliskich zależy zdrowie i bezpieczeństwo osoby starszej na co dzień.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny zaprasza na konferencję szkoleniową, która odbędzie się 23 października w hotelu Novotel w Warszawie, w godzinach 9:00-15:00.

Celem konferencji jest edukacja w zakresie profilaktyki upadków wśród seniorów. Podczas wydarzenia zaprezentowane i omówione zostaną rozwiązania z zakresu polityki senioralnej, której docelowym modelem powinien być system łączący opiekę podstawową (geriatra albo lekarz rodzinny) z opieką szpitalną (gdzie jest oddział geriatryczny lub internistyczno-geriatryczny, rehabilitacja) oraz opieką środowiskową.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Swój udział można zgłosić poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: www.seniorwmiescie.pl lub telefonicznie pod numerem: 530 51 51 15.

Pt., 4 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn