Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lodówka społeczna - świetny pomysł na niemarnowanie żywności i dzielenie się nią z potrzebującymi

Lodówka społeczna - świetny pomysł na niemarnowanie żywności i dzielenie się nią z potrzebującymi fotolia.pl

We Wrocławiu pojawiła się pierwsza lodówka społeczna. Instrukcja korzystania z niej jest bardzo prosta: Masz za dużo jedzenia? - Włóż je do lodówki. Jesteś głodny?- Zabierz to na co masz ochotę z lodówki!

Lodówka stanęła we Wrocławiu dzięki wsparciu Fundacji WeźPomóż.pl oraz organizacyjnym staraniom Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice.

Lodówka została wstawiona do uprzednio przygotowanej konstrukcji i po prostu wygląda jak sprzęt AGD w zabudowie. Jeszcze w sobotę rano, 21 września, świeciła pustkami, ale przed chwilą jej otwarcia, po południu, od godz. 17.00, wszystkie półki były już zapełnione jedzeniem. 

Jedzenie do społecznych lodówek trafia codziennie. Społeczna lodówka to przykład dobrej praktyki, która z jednej strony pozwala na zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia i bycia bardziej „eko”, z drugiej zaś bez ponoszenia dodatkowych kosztów można za jej pomocą pomóc potrzebującym. W końcu komuż z nas nie zdarza się zrobić zbyt dużych zapasów podczas zakupów lub zwyczajnie zapomnieć, że posiadamy dany produkt w lodówce i kupić następny.

Źródło: www.wroclaw.pl

Pt., 27 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek