Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mazowsze. Pieniądze na opiekę nad maluchami

Mazowsze. Pieniądze na opiekę nad maluchami fotolia.pl

Do 13 września gminy mazowieckie mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich działań opiekuńczych nad dziećmi do trzech lat. Trwa nabór projektów w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w ramach poddziałanie 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Przedmiotem konkursu są projekty dotyczące poprawy dostępności do usług świadczących opiekę nad dziećmi. To w konsekwencji ma się przełożyć na umożliwienie powrotu do zatrudnienia lub utrzymania zatrudnienia osobom sprawującym opiekę nad nimi.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Finansowane będą przedsięwzięcia odpowiadające dwóm rodzajom. Po pierwsze, tworzenie i funkcjonowanie nowych miejsc opieki nad dzieckiem do lat trzech, w formie żłobków (m.in. przyzakładowych) lub klubów dziecięcych i opiekuna dziennego oraz dostosowanie już istniejących miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Po drugie, świadczenie usługi w postaci pokrycia części lub całości kosztów związanych ze świadczeniem bieżących usług opieki nad dziećmi do lat trzech w formach wskazanych w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 tj. za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, u dziennego opiekuna lub zatrudnienie niani. Oba typy operacji mogą być łączone. Ale z zastrzeżeniem, że typ operacji 2 może jedynie stanowić wsparcie uzupełniające dla typu operacji nr 1. Jak zaznacza warszawski WUP, preferowane będą projekty będące wynikiem partnerstwa międzysektorowego oraz projekty zgodne z programem rewitalizacji obowiązującym na obszarze, na którym realizowany jest projekt.

Ile można pozyskać?

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 80 proc. Warszawski Wojewódzki Urząd Pracy zabezpieczył na wsparcie wniosków w konkursie 38,7 mln zł. Szczegóły ogłoszenia konkursowego można poznać tutaj.

Pt., 30 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża