Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbliża się kolejna edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Zbliża się kolejna edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja fotolia.pl

Od 3 do 7 września br., w Koszalinie będzie trwał 16 Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Celem wydarzenia jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach.

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

Warto nadmienić, iż Festiwal przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w kilkunastu miejscowościach – toteż, i w tym roku Małe Festiwale odbędą się w 33 ośrodkach w całym kraju.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące Festiwalu wraz z aktualnościami dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://integracjatyija.pl/pl/ 

Źródło: integracjatyija.pl

Pt., 23 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa