Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przychodnie, urzędy, osiedla dostępne dla niepełnosprawnych

Przychodnie, urzędy, osiedla dostępne dla niepełnosprawnych fotolia.pl

Przestrzeń miejska będzie bardziej przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – to, jak podaje resort rodziny, pracy i polityki społecznej założenie projektu, który zrealizuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na ten cel przeznaczono 54 mln zł.

W MRPiPS podpisano umowę z PFRON dotyczącą  wsparcia osób z niepełnosprawnościami

Umowa o dofinansowanie projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” została podpisana 7 sierpnia pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz PFRON.

Dzięki podpisanej w MRPiPS umowie z PFRON osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z indywidualnego transportu do placówek zdrowia czy rehabilitacyjnych oraz poprawić dostępność budynków wielorodzinnych, osiedlowych i publicznych. Ważnym elementem zmian będzie budowa podjazdów. Windy zostaną wyposażone w systemy dźwiękowe z napisami brajlowskimi, systemy dotykowe i wizualne.

Łączna wartość projektu to około 54 mln zł w tym ze środków europejskich, w tym 45 mln zł oraz środków budżetu państwa 9 mln zł .

Projekt pod szyldem „door-to-door” ma wprowadzić nową jakość usług transportowych w polskich gminach, szczególnie na obszarach wiejskich, w których dostęp do placówek zdrowia czy placówek rehabilitacji, a nawet do zakładów pracy na otwartym rynku jest utrudniony. Dzisiaj osoba niepełnosprawna musi korzystać z środków transportu zbiorowego, który nie zapewnia w wystarczającym stopniu bezpośredniego dotarcia do danych placówek.

Źródło: gov.pl

Pt., 9 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska