Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ile osób korzysta ze świadczenia „Mama 4 plus”?

Ile osób korzysta ze świadczenia „Mama 4 plus”? fotolia.pl

Ponad 56,2 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego „Mama 4+” wpłynęło dotychczas do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych . Wśród ubiegających się o wsparcie zdecydowaną większość stanowią kobiety (ponad 55,9 tys.) Mężczyźni, którzy wychowali czworo lub więcej dzieci, złożyli 148 wniosków. Do tej pory przyznano ponad 48,7 tys. świadczeń.

Wśród ubiegających się o świadczenie „Mama 4+” największą grupę wiekową, liczącą ponad 41,9 tys., stanowią osoby między 60, a 69. Rokiem. Dwa wnioski o dodatek złożyły również osoby, które skończyły 99 lat.

17,6 tys. osób otrzymuje wsparcie w pełnej wysokości tysiąca stu złotych brutto, a do ponad 31,1 tys. osób trafia świadczenie dopełniające. 

Największą liczbę wniosków zarejestrowano w Gdańsku (3,6 tys.). Na drugim miejscu uplasował się Rzeszów (2,7 tys. złożonych wniosków), a na trzecim Rybnik, w którym złożono 2,4 tys. podań. W stolicy kraju łącznie przyjęto ponad 1,2 tys. zgłoszeń.
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4+” to program dla osób, które w przeszłości zrezygnowały z pracy na rzecz wychowywania co najmniej czwórki dzieci, a dzisiaj nie mają prawa nawet do najniższego świadczenia emerytalnego lub otrzymują je w niższej wysokości. Na świadczenie uzupełniające w budżecie państwa zarezerwowano w tym roku ponad 801 mln zł.

Źródło:  MRPiPS

Pt., 2 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek