Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Standardy działania uniwersytetów trzeciego wieku Polsce - cenna publikacja

Standardy działania uniwersytetów trzeciego wieku Polsce - cenna publikacja .

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku wraz z innymi uniwersytetami trzeciego wieku realizuje szereg przedsięwzięć mających na celu szeroko rozumiane wsparcie środowiska UTW, głównie w zakresie  zwiększenia efektywności, profesjonalizmu i jakości jego funkcjonowania.

Uwzględniając gromadzone systematycznie doświadczenia, opinie i wnioski Liderów UTW, jak również wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom (tak merytorycznym jak i organizacyjnym) w stosunku do dynamicznie rozwijającego się środowiska UTW Federacja już w roku 2012 opracowała i wydała publikację zatytułowaną „Standardy działania Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce”. Opracowanie to stanowiło usystematyzowany zbiór propozycji standardów dedykowanych uniwersytetom trzeciego wieku w trzech podstawowych obszarach ich działalności tj.: formalno-prawnych ramach funkcjonowania, merytoryczno-organizacyjnych aspektach podejmowanych działań oraz współpracy UTW z innymi podmiotami.
Okres pilotażowego wdrażania standardów w latach 2012-2013 w 15 uniwersytetach trzeciego wieku pozwolił zgromadzić  wiele nowych doświadczeń oraz wniosków, które w roku 2014 zostały wykorzystane do uzupełnienia i ponownego wydania opisanej książki.

Obecnie Federacja przygotowała kolejne, trzecie wydanie publikacji „Standardy działania uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce”.

Wydawnictwo zawiera niezbędne korekty i uzupełniania wynikające z praktyki wdrażania standardów w latach 2014-2018.

Publikacja ta udostępniana jest bezpłatnie, a można ją pobrać m.in. TUTAJ.

Pt., 26 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka