Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Apel do JST o sprawne wypłaty 500 plus

Apel do JST o sprawne wypłaty 500 plus .

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wystosowała list do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Zaapelowała w nim o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom. Podziękowała również za dotychczasową ogromną pracę i wysiłek włożony w realizację różnych zadań z obszaru polityki rodzinnej, w szczególności Programu „Rodzina 500+”.

Za dwa tygodnie program „Rodzina 500+” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.

- Likwidacja kryterium dochodowego oznacza również, że od lipca 2019 r. znacząco zwiększy się liczba osób uprawnionych do świadczenia wychowawczego i tym samym zwiększy się również ilość napływających wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa o odpowiednią organizację i przygotowanie właściwych komórek organizacyjnych, które są w Państwa gminach/miastach odpowiedzialne za realizację zadań związanych z obsługą Programu „Rodzina 500+”. W szczególności proszę zwrócić uwagę, aby proces przyjmowania wniosków oraz przyznawania świadczeń wychowawczych przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a wypłaty nowo przyznanych świadczeń dokonywane były na bieżąco już od lipca br. Środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa – czytamy w liście.

Z pismem można zapoznać się tutaj.

Pt., 14 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska