Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na wsparcie młodych

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na wsparcie młodych fotolia.pl

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu ogłosił konkurs na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego działań m.in. powiatowych urzędów pracy skierowanych do młodych bezrobotnych. Konkurs ogłoszony został w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy. Czas na składanie wniosków wyznaczono od 17 czerwca do 5 lipca.

Na co można pozyskać dofinansowanie?

Przedmiotem konkursu są projekty dotyczące wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej. Zwyczajowo w przypadku tego typu konkursów do dyspozycji wnioskodawców jest sześć rodzajów możliwych projektów z szeregiem możliwych działań. Od kompleksowego i indywidualnego pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, przez kontynuację nauki dla osób młodych oraz staże i praktyki po wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy, finansowanie zmiany miejsca zamieszkania oraz dotacje na utworzenie przedsiębiorstwa.

Ile można pozyskać?

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 95 proc. Na wsparcie projektów w ramach konkursu zarezerwowano 18 mln zł. Szczegóły wraz z dokumentacją konkursową można znaleźć tutaj .

Sob., 1 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża