Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O projektowaniu uniwersalnym i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania podczas konferencji "Laboratorium Dostępności"

O projektowaniu uniwersalnym i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania podczas konferencji fotolia.pl

Fundacja Integracja zaprasza na jedyną w kraju konferencję w całości poświęconą tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. 25 czerwca br. w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych na warszawskim Powiślu będzie można posłuchać o różnych odcieniach tematu dostępności, ale też zobaczyć na żywo najciekawsze rozwiązania i produkty, ułatwiające m.in. osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z obiektów i przestrzeni.

Rozwiązania zwiększające dostępność budynku i terenu wokół niego odgrywają bardzo ważną rolę podczas projektowania i modernizacji budynków przeznaczonych na cele biurowe, handlowe czy mieszkaniowe. Podczas konferencji „Laboratorium Dostępności. Dostępność architektoniczna obiektów i przestrzeni” zaproszeni goście – architekci, projektanci, przedstawiciele branży deweloperskiej i budowlanej oraz eksperci Integracji – na konkretnych przykładach i realizacjach będą dyskutować i wskazywać zalety, newralgiczne punkty, najczęstsze błędy oraz największe wyzwania związane z projektowaniem w duchu universal design i ewakuacją osób z niepełnosprawnościami.

W przerwach między sesjami panelowymi będzie można zapoznać się z najciekawszymi produktami z segmentu accessibilityismart access, skierowanymi do osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnością, osób starszych, rodziców z dziećmi czy turystów. Zaproszeni wystawcy zaprezentują swoje pomysły i rozwiązania na urzeczywistnienie hasła „obiekt bez barier”.

Planowany zakres merytoryczny konferencji

  • Nowoczesne technologie podnoszące dostępność obiektów biurowych i centrów handlowych.
  • Dostępność obiektów mieszkaniowych i hotelowych – odpowiedzialne budowanie.
  • Ewakuacja osób z niepełnosprawnością.
  • Projektowanie uniwersalne jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby inwestorów i użytkowników – wielofunkcyjność obiektów.

Udział w konferencji jest bezpłatny

Szczegóły i rejestracja na wydarzenie, dostępne są tutaj: www.integracja.org/laboratorium-dostepnosci/  

Źródło: niepelnosprawni.pl oraz sarp.org.pl

Pt., 31 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa