Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W odpowiedzi na postępujący kryzys więzi rodzinnych i społecznych - kampania "Dwie Godziny dla Rodziny"

W odpowiedzi na postępujący kryzys więzi rodzinnych i społecznych - kampania fotolia.pl

Coraz więcej polskich oraz międzynarodowych firm i organizacji zgłasza się do kampanii społecznej „Dwie Godziny dla Rodziny”, której kluczową datą jest 15 maja, Międzynarodowy Dzień Rodziny. Właśnie tego dnia pracownicy firm, które przystąpią do akcji, wyjdą z pracy dwie godziny wcześniej po to, by poświęcić je swoim bliskim, spędzić czas na rozmowach, wycieczkach, budowaniu bliskości oraz odkrywaniu rodzinnych tajemnic.

„Dwie Godziny dla Rodziny” jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zachęca się do tego, aby 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin stał się dniem refleksji nad jakością relacji z najbliższymi.

Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom. Zadajmy sobie pytanie: Kiedy ostatnio dowiedziałem/am się czegoś nowego o moich najbliższych? Kiedy ostatnio zrobiliśmy coś razem?

W wymiarze globalnym Akcja Dwie Godziny dla Rodziny przeciwdziała kryzysowi więzi, ma działanie profilaktyczne jeśli chodzi o nasze zdrowie mentalne i emocjonalne. Realizowana przez pracodawców na całym świecie jest symbolem integracji życia zawodowego i prywatnego w myśl hasła: „Mamy jedno życie w wielu rolach”. Badania przeprowadzane na wszystkich kontynentach świata pokazują, że silne i głębokie relacje z rodziną i przyjaciółmi są warunkiem naszego szczęścia, rozwoju i dobrostanu.

Kampania „Dwie Godziny dla Rodziny” została zapoczątkowana przez Fundację Humanites osiem lat temu. Do tej pory w akcji wzięło udział 600 firm w Polsce i w 11 krajach na świecie.

Więcej informacji o akcji, znajdziecie Państwo tutaj.

Sob., 11 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa