Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Z myślą o najmłodszych – drugi nabór do projektu Małopolska Niania 2.0.

Z myślą o najmłodszych – drugi nabór do projektu Małopolska Niania 2.0. fotolia.pl

Trwa drugi nabór do projektu Małopolska Niania 2.0. O wsparcie mogą ubiegać się rodzice, którzy ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 nie mogą podjąć lub utrzymać pracy, jak również rodzice powracający z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego.

Projekt skierowany jest do wszystkich Małopolan.

Dzięki pierwszej edycji projektu „Małopolska Niania 2.0”, 225 małopolskich rodzin przez 12 miesięcy może swobodnie uczestniczyć w życiu zawodowym i rodzinnym, pozostawiając swoje dziecko pod opieką osoby godnej zaufania. Projekt doskonale wpisuje się w potrzeby rodzin w zakresie zapewnienia opieki nad dzieckiem, wypełniając lukę pomiędzy zakończeniem urlopu rodzicielskiego, a rozpoczęciem opieki żłobkowej/edukacji przedszkolnej.

O dofinansowanie w kolejnej edycji programu ubiegać się mogą rodzice pozostający bez pracy, przebywający na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, mieszkający na terenie gminy o ograniczonym dostępie do usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, z niepełnosprawnościami, mający pod opieką dziecko niepełnosprawne w wieku do lat 3 lub samotnie wychowujący dziecko do lat 3.

Rodzic pozostający bez zatrudnienia zakwalifikowany do udziału w projekcie otrzyma promesę gwarantującą przyznanie wsparcia pod warunkiem, że w okresie do 3 miesięcy od dnia wystawienia promesy udokumentuje posiadanie statusu osoby pracującej.

Dofinansowanie do kosztów zatrudnienia niani w ramach projektu wyniesie w 2019 r. 1 600 zł/m-c (wsparcie podstawowe) lub 2 250 zł/m-c (wsparcie podwyższone – dla rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej, spełniających kryterium dochodowe zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci). Wsparcie będzie można otrzymywać przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Wnioski składać można:

  • pocztą elektroniczną (przesłanie podpisanego skanu wypełnionego wniosku oraz załączników na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
  • pocztą tradycyjną na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków (decyduje data i godzina wpływu do ROPS),
  • osobiście - w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Wnioski o przyznanie wsparcia na dofinansowanie kosztów zatrudnienia niani przyjmowane będą do 24 maja 2019 r.

Regulamin naboru i uczestnictwa w projekcie, formularz wniosku o przyznanie wsparcia, a także wzór umowy uaktywniającej zawieranej z nianią są dostępne na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz naboru można uzyskać w Punkcie informacyjnym projektu „Małopolska Niania 2.0” w siedzibie ROPS w Krakowie, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontaktując się na Facebooku. Dyżur telefoniczny dotyczący ogłoszonego naboru prowadzony jest w dni robocze w godz. 8:00-11:00 pod nr tel. 12 422 06 36 wew. 23.

Źródło: malopolska.pl

Pt., 3 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska