Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Aktywność Społeczna Osób Starszych – promesy dla Organizacji z Wielkopolski

Aktywność Społeczna Osób Starszych – promesy dla Organizacji z Wielkopolski fotolia.pl

Trzy organizacje z województwa wielkopolskiego otrzymały promesy na realizację projektów dofinansowanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Projekty: „Czas na seniora” Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz „Akademia seniora” Stowarzyszenia "Bractwo św. Idziego" z Mikorzyna, otrzymały promesy w ramach ASOS na kwoty: 199 150 zł oraz 37 500 zł.

Podczas wręczenia promes Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreśliła, że: „Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 to odpowiedź na potrzeby polskich seniorów. – Seniorzy chcą być aktywni, chętnie korzystają z różnego rodzaju zajęć, warsztatów, kursów – od sportowych, przez kulturalne, kulinarne, techniczne, po naukę obsługi komputera i korzystania z internetu. I wiele, wiele innych. Taka aktywność – fizyczna, intelektualna, ale również społeczna – jest niezwykle ważna.”

W sumie w latach 2016-2018 w całej Polsce w ramach Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych sfinansowanych zostało ponad 1100 projektów, z których skorzystało blisko 450 tys. osób – w tym prawie 30 tys. osób z niepełnosprawnościami. Na jego finansowanie z budżetu państwa zostało przeznaczone łącznie 280 mln zł. To 40 mln zł rocznie. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione, działające na rzecz osób starszych, mogą liczyć na dotacje w wysokości od 20 tys. zł do nawet 200 tys. zł.

Źródło: MRPiPS

Sob., 13 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska