Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień

Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień .

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do udziału w dwudniowej konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień”, która odbędzie się 10-11 kwietnia 2019 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. 

Konferencja organizowana jest przez MCPS we współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Program wydarzenia poświęcony został m.in. analizie dotychczasowych osiągnięć w zakresie profilaktyki uzależnień, analizie w perspektywie prawnej i merytorycznej ponoszonych wydatków w ramach gminnych programów kwestionowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli oraz PARPA, które będą pomocne w zaplanowaniu kolejnych działań na terenie województwa mazowieckiego w zakresie problematyki przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz innym uzależnieniom, w tym uzależnieniu od Internetu.

W trakcie spotkania zostanie zorganizowany panel dyskusyjny na temat działań samorządu w przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz sukcesów i trudności w implementacji rekomendowanych programów profilaktycznych.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli instytucji samorządu lokalnego oraz regionalnego województwa mazowieckiego, instytucji oraz organizacji pozarządowych związanych z tematyką dotyczącą przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz innym uzależnieniom, w tym zajmujących się problematyką profilaktyki uzależnień.

Szczegóły dotyczące konferencji, program oraz formularz zgłoszenia dostępne są tutaj

Pt., 22 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska