Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kierunek – dziecko. Konferencja o wsparciu dla dziecka i rodziny

Kierunek – dziecko. Konferencja o wsparciu dla dziecka i rodziny fotolia.pl

Fundacja Przyjaciółka, Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu zapraszają na Ogólnopolskie Spotkanie Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Jednostek Samorządu Terytorialnego pn. „Kierunek – dziecko”.

Spotkanie odbędzie się 10-11 kwietnia 2019 r. w Licheniu Starym.

Poza najważniejszym jego celem, czyli podzieleniem się inspirującymi wystąpieniami oraz dobrymi praktykami organizatorzy zadbają także o integrację i stworzą możliwość ciekawych rozmów z innymi uczestnikami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka i Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach spotkania zaplanowany jest cykl dwudniowych zajęć, obejmujących:

  • inspirujące wystąpienia,
  • warsztaty,
  • debatę.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.

Do udziału zaproszeni są przede wszystkim pracownicy Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie czy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, jak również wszystkie osoby zainteresowane tematyką wsparcia dziecka i rodziny.

Dlaczego konferencja odbywa się w powiecie konińskim?

W 2018 roku na Kongresie Rodzicielstwa Zastępczego powiat koniński znalazł się w gronie czterech samorządów w kraju uhonorowanych przez Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej „za powierzanie dzieci wyłącznie do rodzinnych form pieczy zastępczej”.

Na terenie tego powiatu udaje się z sukcesem rozwijać rodzinną pieczę zastępczą, dzięki czemu żadne dziecko, bez względu na wiek, nie przebywa w pieczy instytucjonalnej. Więcej na ten temat tutaj

Przydatne informacje związane z organizacją konferencji znajdują się na podstronie: www.kierunekdziecko.org.

Pon., 25 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska