Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Od wykluczenia do aktywizacji..." - konkursy uzupełniające

Od wykluczenia do aktywizacji... fotolia.pl

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło 4 konkursy uzupełniające „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo – edycja 2019”.

Oferty można składać na jeden z konkursów:

Konkurs 1
„Nowy profil usług w Klubie Integracji Społecznej”, którego celem jest wzmocnienie roli klubów integracji społecznej przygotowujących osoby do ponownego pełnienia ról społecznych i zawodowych oraz do usamodzielnienia się.

Konkurs 2
„Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez reintegrację społeczno-zawodową w ramach indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego realizowanego w Centrum Integracji Społecznej”. Konkurs ma na celu wspieranie projektów z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz wykluczonych społecznie i zawodowo. Mają one polepszyć warunki rozwoju osób wykluczonych oraz służyć wyrównywaniu szans.

Konkurs 3
„Aktywna Młodzież – działania na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym”. Skierowany jest do młodzieży od 15. do 24. roku życia. Mogą być to działania m.in. edukacyjne, profilaktyczne, wychowawcze, specjalistyczne, socjalne, socjoterapeutyczne i terapeutyczne.

Konkurs 4
„Promocja i prezentacja dobrych praktyk aktywnych form pomocy realizowanych w centrach i klubach integracji społecznej”.

Termin składania ofert
Oferty można składać do 21 marca 2019 r.

Dodatkowe informacji można uzyskać pod numerem infolinii (022) 461 61 05 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 12:00.

Źródło: gov.pl oraz ops.pl

Sob., 9 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa