Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trzynastki także dla rencistów socjalnych

Trzynastki także dla rencistów socjalnych fotolia.pl

Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 lutego w Kancelarii Premiera, że tzw. trzynaste świadczenie będzie przysługiwało także rencistom socjalnym, czyli osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, a nie tylko emerytom. Zgodnie z zapowiedziami "trzynastki" mają być wypłacane od maja b.r.

Trzynastki dla emerytów to świadczenia zapowiedziane w tzw. "piątce PiS". Świadczenie to zakłada wypłatę jednorazowo, co rok kwoty w wysokości 1100 zł brutto dla każdego emeryta, jak okazuje się teraz również dla rencistów socjalnych. Świadczenie ma być wypłacane także w kolejnych latach. 

Pozostałe świadczenia z tzw. "piątki PiS" to świadczenie 500+ na każde dziecko, bez względu na poziom dochodów rodziny. Pieniądze mają być wypłacane od 1 lipca b.r. kolejnym punktem jest brak podatku PIT dla młodych pracowników poniżej 26 r.ż. Obniżenie kosztów pracy. PiS zapowiedziało także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, w celu ułatwienia komunikacji mieszkańcom mniejszych miasteczek i wsi.

Źródło: MRPiPS 

Pt., 1 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek