Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pierwsze posiedzenie Rady Dostępności

Pierwsze posiedzenie Rady Dostępności fotolia.pl

Blisko pięćdziesiąt osób otrzymało z rąk ministra Jerzego Kwiecińskiego akty powołania na członka Rady Dostępności. Nowo utworzony organ skupia przedstawicieli organizacji zajmujących się tematem niepełnosprawności, instytucji rządowych, sektora nauki i biznesu oraz ekspertów ds. dostępności.

Do głównych zadań Rady należy rekomendowanie najlepszych rozwiązania dla poprawy dostępności różnych miejsc w przestrzeni publicznej, na przykład parków, budynków administracji, publicznych serwisów internetowych, opiniowanie zmian w prawie, które dotyczą tego tematu oraz przygotowanie systemu certyfikacji i akredytacji podmiotów działających na rzecz dostępności.

Tematem pierwszego posiedzenia był stan prac nad Programem Dostępność Plus oraz omówienie postępów w procesie legislacyjnym ustawy o dostępności.

Rada będzie spotykać się co najmniej dwa razy w roku. Podstawą do jej działania jest zarządzenie ministra, ale w procedowanym projekcie ustawy o dostępności są przepisy dotyczące działania rady. Oznacza to, że po jej wejściu w życie, Rada Dostępności będzie umocowana ustawowo.

Źródło: www.miir.gov.pl

Czw., 28 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek