Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zobacz lepszą przyszłość. Bezpłatne okulary dla podopiecznych

Zobacz lepszą przyszłość. Bezpłatne okulary dla podopiecznych fotolia.pl

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej na terenie Powiatu Gostyńskiego przystąpiło do programu profilaktyki wad wzroku „Zobacz lepszą przyszłość”. Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life od stycznia 2017 r. Jego celem jest to wyposażenie w bezpłatne okulary (szkła + oprawki) podopiecznych przebywających w pieczy zastępczej w Polsce w wieku 5-26 lat. W latach 2017-2018 przekazano dzieciom i młodzieży blisko 2000 bezpłatnych okularów.

W styczniu br. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu odbyły się bezpłatne przesiewowe badania wzroku wychowanków pieczy zastępczej. Osoby, u których wykryto podejrzenie nieprawidłowości widzenia, zostały skierowane na badanie okulistyczne oraz miały dobrane oprawy okularowe. Na podstawie wystawionej przez lekarza recepty zostaną wykonane okulary, które bezpłatnie będą przekazane dzieciom.

Partnerami programu „Zobacz lepszą przyszłość” są: Fundacja Przyjaciółka oraz firmy produkujące szkła okularowe: Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o.

Informacje na temat wiosennej edycji programu "Zobacz lepszą przyszłość 2019" można znaleźć tutaj.

- Z badań wynika, że nawet połowa polskich dzieci cierpi z powodu wad wzroku, takich jak krótkowzroczność lub astygmatyzm. Nieskorygowane upośledzenie widzenia powoduje problemy w nauce, obniżenie sprawności fizycznej, a nawet spadek pewności siebie na skutek odrzucenia przez grupę rówieśników. Im szybciej wykryta zostanie wada wzroku, tym dziecko ma większe szanse na normalne funkcjonowanie. Specjaliści rekomendują badanie wzroku u dzieci raz w roku – podkreśla przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: PCPR w Gostyniu, Fundacja Przyjaciółka

Pt., 15 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska