Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przede wszystkim prewencja... Dzień Ochrony Dzieci przed Wykorzystaniem Seksualnym

Przede wszystkim prewencja... Dzień Ochrony Dzieci przed Wykorzystaniem Seksualnym fotolia.pl

18 listopada br., już po raz czwarty obchodzono Dzień Ochrony Dzieci przed Wykorzystaniem Seksualnym. W ten sposób międzynarodowa społeczność zwraca uwagę na problem przemocy seksualnej i konieczność podejmowania działań prewencyjnych.

Europejskie badania sondażowe pokazują, że przemoc seksualna dotyka ok. 9,6% dzieci na terenie naszego kontynentu (13,4% dziewcząt i 5,7% chłopców). W ostatnim czasie ujawniono wiele przypadków wykorzystywania seksualnego w sporcie. Stało się to impulsem, by tegoroczną edycję poświęcić tematowi ochronie dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym właśnie w tym zakresie.

W 2018 roku uruchomiono inicjatywę Start to Talk, wzywającą władze publiczne i ruch sportowy do działań powstrzymujących seksualne wykorzystywanie dzieci. Projekt zakłada szeroką dystrybucję materiałów edukacyjnych, zwiększających świadomość wszystkich osób działających w sporcie (trenerów, klubów, federacji, stowarzyszeń, dzieci i ich rodzin) żeby skuteczniej zapobiegać nadużyciom seksualnym i podejmować natychmiastową reakcję w przypadku ich wystąpienia.

Na potrzeby tej inicjatywy powstała strona informująca o działaniach skierowanych przeciwko „Wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w sporcie”, na której dostępne są materiały edukacyjne, dotyczące tej tematyki: https://www.coe.int/en/web/children/2018-edition

Źródło: brpd.gov.pl

Śr., 21 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa