Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Warunki pracy pracowników socjalnych pod lupą NIK

Warunki pracy pracowników socjalnych pod lupą NIK fotolia.pl

Do wszystkich ośrodków pomocy społecznej w Polsce trafi mail od Najwyższej Izby Kontroli. 20 tysięcy pracowników socjalnych zostanie zapytanych o realne warunki pracy, codzienne problemy i oczekiwane przez nich zmiany.

Najważniejszym celem rozpoczynającej się właśnie planowej, ogólnopolskiej kontroli „Organizacja i warunki pracy pracowników socjalnych”  jest sprawdzenie, czy gminy zapewniają pracownikom socjalnym warunki pracy niezbędne dla realizacji kluczowych zadań ustawowych w zakresie pomocy społecznej. - Aby stworzyć jak najszerszy obraz tego obszaru, NIK chce poznać także opinie i oceny pracowników socjalnych, dotyczące organizacji pracy oraz problemów, z którymi spotykają się na co dzień, udzielając pomocy. Zależy nam również na propozycjach i sugestiach dotyczących zmian, które pozwoliłyby sprawniej funkcjonować ośrodkom pomocy społecznej oraz całemu systemowi pomocy społecznej. Stąd pomysł ankiety, skierowanej do wszystkich ośrodków pomocy społecznej w Polsce - wyjaśnia Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.

Specjalnie przygotowana i sprofilowana ankieta została już umieszczona na stronie internetowej NIK, a informacja z linkiem do niej trafi do każdego ośrodka pomocy społecznej w Polsce. NIK zwróci się do kierownictwa ośrodków z prośbą o przekazanie pracownikom socjalnym informacji o prowadzonym ogólnopolskim badaniu.

Źródło: www.nik.gov.pl

Sob., 10 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel