Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pierwsze w Polsce Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów

Pierwsze w Polsce Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów fotolia.pl

W Gdańsku jest ich dziś ponad 120 tys., w przyszłości będzie jeszcze więcej. Mowa o osobach starszych, powyżej 60. roku życia, które w zdecydowanej większości i wbrew stereotypom wciąż chcą pozostać aktywne zawodowo, społecznie i kulturalnie. To właśnie z myślą o nich 11 października uruchomiony został punkt Praca dla Seniorek i Seniorów.

Gdański Urząd Pracy, pomysłodawca i organizator punktu, nie zamierza jednak oferować seniorom wyłącznie ofert pracy. Osoby dojrzałe mają tu także znaleźć profesjonalne poradnictwo zawodowe, informację o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, a także kompletną ofertę edukacyjną oraz profesjonalne wsparcie w postaci warsztatów czy spotkań eksperckich.

Mieszczący się przy al. Grunwaldzkiej 30/32 punkt pierwszych klientów przyjął już 11 października, z kolei w styczniu 2019 r. planowane jest uruchomienie innowacyjnego projektu pilotażowego. Będzie on kierowany do 100 seniorów, którym w ramach projektu udzielone zostanie wsparcie w podjęciu zatrudnienia w wymiarze ½ etatu, każdy otrzyma też liczne zachęty w tym m.in. prawo do bezpłatnego poruszania się komunikacją miejską. W planach są także vouchery na bezpłatne usługi medyczne, talony na rozwój zawodowy oraz zakupy, a także bilety do teatru i kina.

Pracownicy punktu zapraszają do współpracy także samych pracodawców. Firmy, które chciałyby zatrudnić gdańskich seniorów bądź skorzystać ze wsparcia w doborze najlepszych kandydatów do pracy już dziś mogą zgłaszać swoje potrzeby.

Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Sob., 20 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska