Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Większe poparcie dla Programu Dostępność Plus

Większe poparcie dla Programu Dostępność Plus fotolia.pl

XX posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Wiedza Edukacja Rozwój (KM PO WER), które odbyło się 2 i 3 października br. było poświęcone wyłącznie dostępności. Decyzja komitetu uruchomi 1 miliard złotych na rzecz dostępności, co pozwoli pełną parą rozpocząć realizację działań z Programu Dostępność Plus.

Kolejni sygnatariusze Partnerstwa na rzecz dostępności

Jednak pieniądze to nie wszystko, bo w trakcie spotkania cztery nowe podmioty dołączyły do grona sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności. To bardzo istotne aby w realizację Programu Dostępność Plus angażować jak najwięcej organizacji pozarządowych, które znają potrzeby osób z niepełnosprawnościami „od podszewki”. Dzięki temu Program będzie mógł zapewnić uniwersalne wsparcie dla wszystkich.

Fundacja Vis Major

Działa na rzecz osób z niepełnościami, w szczególności niewidomych, słabowidzących oraz tracących wzrok, a także ich bliskich. Przeciwdziała wszelkim formom dyskryminacji wobec nich oraz pomagamy ich rodzinom w pokonywaniu ograniczeń związanych z niepełnosprawnością. 

Fundacja Pies Przewodnik

Przygotowuje psy do roli przewodników szkoląc je od bardzo wczesnego wieku. Osobom niewidomym zapewnia nie tylko przeszkolenie z zakresu poruszania się z psem, lecz także różnego rodzaju pomoc już w trakcie pracy z nim. 

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Organizuje wsparcie – w szczególności dla osób niewidomych i słabowidzących – w postaci kursów, szkoleń, porad prawnych i spotkań indywidualnych z psychologiem oraz doradcą zawodowym. W ramach realizowanych projektów osoby z niepełnosprawnością uczestniczą w płatnych stażach lub otrzymują dotację na założenie własnej firmy.

Utilitia Sp. z o.o.

Spółka Utilitia jest przedsiębiorstwem społecznym, zatrudnia i aktywizuje osoby niepełnosprawne, a osiągane zyski są przekazywane na działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Powstała w celu  propagowania dostępności, uniwersalnego projektowania i równego dostępu dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Sob., 6 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk