Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wystartowała akcja "Srebrny listek" - by zmniejszyć liczbę wypadków i sprawić, żeby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą

Wystartowała akcja fotolia.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego będzie rozdawał kierowcom Seniorom znaczki srebrnego listka do przyklejenia na szybie samochodu - na wzór znanego od lat zielonego listka, z którym jeżdżą początkujący kierowcy.

„Srebrny listek” to nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, przyklejanych do szyby samochodu i informujących o tym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność. W odpowiedzi na zapotrzebowanie seniorów Śląskie zamierza promować znaczek srebrnego listka i zachęca osoby starsze do przyklejania ich na szyby swoich pojazdów.

Znaczki akcji „Srebrny listek” będą rozdawane podczas imprez senioralnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz za pośrednictwem Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i Policji.

Organizatorzy kampanii chcę namówić do udziału w akcji miasta i gminy oraz centra handlowe, aby wydzielały na parkingach miejsca parkingowe przeznaczone dla seniorów z samochodami oznaczonymi srebrnym listkiem.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Sob., 1 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa