Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bliżej ludzi

Bliżej ludzi fotolia.pl

27 stycznia br. w Poznaniu odbędzie się konferencja zatytułowana Bliżej ludzi…społeczne, kulturowe i ekonomiczne aspekty wykluczenia. Wydarzenie to poświęcone jest pamięci zmarłego w ubiegłym roku prof. dr. hab. Zbigniewa Galora.

Centralnym nurtem zainteresowań badawczych prof. Z. Galora była problematyka wykluczenia, a cechą wyróżniającą – ścisłe powiązanie poznania naukowego z praktyką społeczną.

Temat wykluczenia jest niewątpliwie jednym z centralnych zagadnień w naukach społecznych jak i w polityce społecznej. W ostatnim czasie obserwujemy rosnące znaczenie kulturowych aspektów wykluczenia, zarówno w dyskursie na temat uchodźców, ale także w kulturowych podziałach na tle etnicznym w ramach wspólnot narodowych. Nadal aspekty społeczne i ekonomiczne wykluczenia stanowią ważny problem wymagający stałego monitoringu ze strony nauk społecznych. Brak takiego monitoringu i niemożność wyciągania właściwych wniosków odnośnie aktywnej polityki społecznej rodzi niebezpieczeństwo powstawania potencjału społecznego dla populistycznych idei.

Konferencja odbędzie się w salach udostępnionych przez Fundację „Barka” w Poznaniu. Wybór miejsca konferencji nie jest przypadkowy ze względu na bliską współpracę prof. Z. Galora z „Barką” w ramach projektu Międzyśrodowiskowej Grupy Badawczej „Margines społeczny Poznania 2012-2014” i ma dokumentować bliskość teorii potrzebom ludzkim.

Organizatorzy konferencji:

  • dr hab. Piotr Sałustowicz – Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS Warszawa
  • Dr hab. Sławomir Kalinowski – Uniwersytet Przyrodniczy Poznań
  • Dr Barbara Goryńska-Bittner – Societas Pars Mundi Publishing Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka”

W załączeniu program.

Źródło: barka.org.pl 

Załączniki:
Pobierz ten plik (program_Konferencji_Blizej_ udzi.pdf)Program755 kB
Pt., 12 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun