Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe rozporządzenie w sprawie prac społecznie użytecznych

Nowe rozporządzenie w sprawie prac społecznie użytecznych fotolia.pl

1 stycznia 2017 r. weszło w życie rozporządzenie z 21 grudnia 2017 r. w sprawie organizowania prac społecznie użytecznych. Konieczność wydania niniejszego rozporządzenia wynika z przepisów ustawy z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją programu „Za życiem” (Dz. U. poz. 1292) przewidującej w art. 8 utratę mocy, z dniem 31 grudnia 2017 r., rozporządzenia w sprawie organizowania prac społecznie użytecznych.

W odniesieniu do zmian związanych z programem „Za życiem” wprowadzono zapis, zgodnie z którym w porozumieniu zawieranym pomiędzy starostą a gminą w przypadku prac społecznie użytecznych wykonywanych na rzecz opiekunów osób niepełnosprawnych należy określić zakres codziennych obowiązków domowych wykonywanych w ramach tych prac, obejmujących w szczególności prace o charakterze pomocniczym, z wyłączeniem prac związanych z bezpośrednią opieką nad osobą niepełnosprawną, w szczególności pielęgnacji tych osób, zabiegów higienicznych i podawania leków.

Kierownik ośrodka pomocy sporządzając listę osób uprawnionych, które mogą być skierowane do wykonywania prac społecznie użytecznych na terenie gminy, winien wskazać na niej osoby do wykonywania prac społecznie użytecznych związanych z realizacją codziennych obowiązków domowych na rzecz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Niedz., 7 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel