Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

IV Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych

IV Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych fotolia.pl

6 grudnia br. w Brukseli zbierze się IV Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych.

Do europejskiej stolicy przyjedzie prawie setka uczestników z naszego kraju – parlamentarzystów, reprezentantów organizacji pozarządowych, dziennikarzy, przedstawicieli środowisk osób z niepełnosprawnościami – podał europoseł Marek Plura, koordynujący przyjazd delegatów z Polski.

Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych zbiera się średnio raz na pięć lat w sali obrad Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W ławach poselskich zasiadają nie europosłowie, a przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Ich celem jest wypracowanie wspólnego stanowiska, w którym zwracają się do Parlamentu Europejskiego o konkretne działania w ich sprawie.

Jednym z głównych tematów tegorocznych obrad będzie – jak wskazał europoseł Plura - kwestia dostępności wyborów. Tematem debaty będzie także kwestia realizacji Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Delegaci wyznaczą także priorytety odnośnie Europejskiej Strategii w Sprawie Osób Niepełnosprawnych 2020-2030.

Podczas obrad Europejskiego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych, w ramach imprezy towarzyszącej delegaci z całej Europy będą mieli okazję zobaczyć pokazy filmów z największego polskiego festiwalu filmowego związanego z tematyką niepełnosprawnością „Integracja Ty i Ja”, którego współorganizatorem jest europoseł Marek Plura.

Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych obradował do tej pory trzy razy: w 1993, 2003 i w 2012.

Źródło: niepelnosprawni.pl oraz plura.pl

Pt., 1 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa