Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W stolicy małopolski ruszyły warsztaty mobilności dla seniorów

W stolicy małopolski ruszyły warsztaty mobilności dla seniorów fotolia.pl

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty już wystartowały i potrwają do końca listopada.

Program jest zainspirowany projektem Unii Europejskiej AENEAS (realizowanym w latach 2008-2011), który wykazał, że seniorzy napotykają w komunikacji miejskiej na różne problemy, m.in.: obsługę nowoczesnych automatów biletowych, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, bezpieczeństwo w czasie jazdy (ryzyko upadku), czytelność i dostępność informacji, dostępność miejsc siedzących.

W ramach warsztatów odbywają się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym.

Przewidziana jest również prezentacja na temat ulg i udogodnień dla seniorów w komunikacji miejskiej w Krakowie oraz praw i obowiązków pasażera.

Więcej informacji na temat warsztatów (miejsce, program, zapisy) znajdziecie Państwo tutaj.

Źródło: mpk.krakow.pl

Sob., 7 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa