Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Warszawie odbędzie się pierwszy w historii konkurs - Miss Wheelchair World 2017

W Warszawie odbędzie się pierwszy w historii konkurs - Miss Wheelchair World 2017 fotolia.pl

Po raz pierwszy w historii, kobiety poruszające się za pomocą wózków inwalidzkich, będą walczyć o tytuł i koronę Miss Wheelchair World. Głównym celem konkursu jest wsparcie kobiet w dążeniu do samodzielności, większej aktywności zawodowej i społecznej.

Fundacja Jedyna Taka oraz Miasto Stołeczne Warszawa jako organizatorzy pierwszego w historii Miss Wheelchair World chcą, by dzięki konkursowi kobiety z niepełnosprawnością uwierzyły w siebie, nabrały pewności i samodzielności, a także stały się bardziej aktywne społecznie i zawodowo. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych oraz doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

Kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa. Jury po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami i długich naradach zdecydowało, że do finału Miss Wheelchair World 2017 przeszły 24 finalistki.

Gala Finałowa Miss Wheelchair World 2017 odbędzie się w sobotę, 7 października w Arenie Ursynów w Warszawie przy ulicy Pileckiego 122. Wstęp na Galę jest bezpłatny na podstawie biletów, które od września będą dostępne na stronie www.misswheelchairworld.com.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie konkursu: www.misswheelchairworld.com, a także na stronie organizatora konkursu – fundacji Jedyna Taka: www.jedyna-taka.pl.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Pt., 25 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa