Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zobacz we mnie człowieka

Zobacz we mnie człowieka .

W Gostyniu odbyła się ponadpowiatowa konferencja szkoleniowa „Jak tworzyć warunki sprzyjające poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Jej głównym przesłaniem było wskazanie, że najważniejsze w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi jest zaprzestanie skupiania się na ich niepełnosprawności i zobaczenie w nich człowieka, którego się traktuje normalnie oraz szukanie w nich szans i możliwości, a także wspieranie ich przez środowisko i ludzi, wśród których żyją.

W konferencji uczestniczyli opiekunowie, wychowawcy, terapeuci, pracownicy socjalni, asystenci rodzin, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, pedagodzy i psychologowie, a także rodzice oraz kadra kierownicza placówek pomocy społecznej z powiatów: rawickiego, pleszewskiego, jarocińskiego, śremskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, szamotulskiego i gostyńskiego.

Organizatorzy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, przedstawili w formie przystępnej i w sposób odnoszący się do codziennego życia informacje o tym, na co należy zwracać uwagę w codziennym byciu i wspieraniu osób z zaburzeniami psychicznymi. W konferencji wzięło udział ponad 60 specjalistów.

Źródło: gostyn.pcpr.info/

Pt., 18 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska