Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na szkolenia dla pracowników PUP

Pieniądze na szkolenia dla pracowników PUP fotolia.pl

Podniesie kompetencji zawodowych pracowników instytucji rynku pracy mających bezpośredni kontakt z klientem, to ogólny cel projektów, które mogą być zgłaszane od 7 do 21 sierpnia m.in. przez samorządy powiatowe i ich jednostki, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez resort pracy, finansowany w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wybrane zostaną do dofinansowania dwa przedsięwzięcia po jednym z dwóch obszarów, tzw. makroregionów (III - województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie oraz IV: województwa świętokrzyskie, podkarpackie, śląskie i małopolskie). Na dofinansowanie każdego z dwóch wybranych projektów przeznaczono po ok. 1,3 mln zł. Konkurs przewiduje 97 proc. poziom dofinansowania projektu.

Resort pracy określił, iż na konkurs mogą być składane przedsięwzięcia przewidujące szkolenia ukierunkowane wyłącznie na dwie opcje. Po pierwsze na indywidualizację wsparcia udzielanego przez pracowników pełniących funkcję doradcy klienta osobom bezrobotnym poszukującym pracy oraz pracodawcom. Po drugie, na profesjonalizację usług świadczonych na rzecz osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, w tym lepsze przygotowanie pracowników do świadczenia usług dla tych osób (z wyłączeniem szkoleń, które nie są związane bezpośrednio z zadaniami wykonywanymi na zajmowanych stanowiskach).

Z regulaminem konkursu oraz pozostałą dokumentacją projektową można zapoznać się tutaj.

Źródło: efs.mrpips.gov.pl

Pon., 7 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża