Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zostań "łowcą absurdów" i wyraź swoje wkurzenie!

Zostań fotolia.pl

Wkurza Cię, że nie możesz skorzystać z bankomatu, windy czy transportu publicznego? Jesteś zmęczony tym, że codziennie napotykasz bariery i nadziewasz się na niedostępność? Jeśli tak, to zostań „łowcą absurdów” i wyraź swoje wkurzenie! Nagraj filmik i wrzuć na Facebooka lub inny kanał społecznościowy z hasztagami #niedostępność #WkurzaNasTo. Akcję zapoczątkowali europosłowie Marek Plura i Krzysztof Hetman.

Eurodeputowani pracują obecnie w Brukseli nad Europejskim Aktem nt. Dostępności (European Accessibility Act). To dyrektywa, która ma poprawić sytuację osób z niepełnosprawnościami w odniesieniu do dostępności produktów i usług. Chodzi o to, aby wszystkie nowe produkty i usługi, pojawiające się na wspólnotowym rynku, były dostępne dla wszystkich obywateli, także tych z niepełnosprawnościami. Mowa tu chociażby o sprzęcie komputerowym, terminalach biletowych, bankomatach, usługach telekomunikacyjnych czy transporcie.

Europosłowie zachęcają internautów do włączenia się w ich akcję i wrzucania filmików ukazujących absurdy związane z niedostępnością na Facebooka pod hasztagami #niedostępność #WkurzaNasTo. Na najlepszych „łowców absurdów” czekają atrakcyjne nagrody!

Źródło: niepelnosprawni.pl

Pon., 17 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa